CUSTOM BIKE SHOW CĒSIS 2018 un Cēsu pilsētas svētki “SVINAM AR DRAUGIEM”

       CUSTOM BIKE SHOW CĒSIS 2018 notiek kopā ar Cēsu lielākajiem  gada svētkiem “Cēsis 812” no 20.jūlija līdz 22.jūlijam. Arī šogad svētki norisināsies trīs dienu garumā, un tiks turpinātas veiksmīgi iedibinātās tradīcijas no Cēsu 810 un 811 gadu svinībām, kas pulcēja vairāk nekā 60 000 cilvēku. Cēsu svētku bagātīgā programma to padara par lielāko trīs dienu bezmaksas festivālu Latvijā!

Šogad svētku vadmotīvs ir “Svinam ar draugiem!”. Devīze izvēlēta gan tādēļ, ka pilsētas svētkos muzicēs vairākas grupas no Cēsu sadraudzības pilsētām un Pils dārzā saimniekos Hanzas savienības pilsētu amatu meistari un tirgotāji, gan arī tādēļ, ka cēsnieki uzņems ciemiņus, tuvus un tālus, lai parādītu Cēsis gada krāšņākajā nedēļas nogalē.

“Cēsis 812” sāksies piektdienas vakarā ar Latvijā vienīgo bezmaksas rokmūzikas festivālu “Fono Cēsis”, kas šogad, tāpat kā 810 gadu svinībās, norisināsies laukumā pie Cēsu tirgus – Uzvaras bulvārī 22, kur no pulkten 18.00 uzstāsies “Astro’n’out”, “Jauno Jāņu orķestris”, “Inokentijs Mārpls”, grupa “Linga”, Fēlikss Ķiģelis, kā arī tradicionālā festivālu atklājošā apvienība “Doni Tondo”. Par ballīti pēc grupām piektdienā rūpēsies Artis Volfs  . Sestdienas vakarā uz skatuves kāps tādi mūziķi un grupas kā “Pērkons”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Oranžās brīvdienas”, Edavārdi, “Riga Reggae”, Čipsis un Dullais, “Transleiteris” un Miks Dukurs, kā arī komiķu apvienība “Comedy Latvia”. “Fono Cēsis” festivāls noslēgsies ar kārtīgu ballīti līdz plkst.4.00 svētdienas rītā.

Pils parkā piektdien no 20.00 izskanēs džeza un blūza vakars ar Unu Aizgali un Latvian Blues Band, kā arī notiks Latvijas Simtgades filmas “Paradīze 89” nakts kino seanss.

Svētku piepildītāko dienu, 21.jūliju, sāks jau par tradīciju kļuvusī pilsētas modināšana ar pūtēju orķestra “Cēsis” orķestrmobīli.

Rožu laukumā un vecpilsētā sestdien notiks tradicionāli lielākais Cēsu tirgus, kas arī šogad pulcēs vairāk nekā 500 amatnieku un mājražotāju. To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, kas uzburs vīziju par to, kāds tirgus bija tālajā 1375.gadā.

Cēsu motoklubs MC XIII sadarbībā ar “AMD World Championship of Custom Bike Building” Cēsu pils parkā sestdien no pulksten 10.00 pulcēs simtiem motociklu. Rūcošā pasākuma galvenais notikums būs starptautisks pārbūvēto motociklu šovs – CUSTOM BIKE SHOW CĒSIS 2018, kurā piedalīsies morociklisti no Baltijas valstīm un Skandināvijas.  Pasākuma laikā dalībniekus un viesus izkalaidēs grupa QUICKSTRIKE.  Vakarā Pils parka darbosies īpaša baikeru After Party zona. Apsargāts baikeru kempings būs atvērts piektdien no 18.00.

Vakarā Cēsu pils parkā koncertēs Cēsu sadraudzības pilsētu kolektīvi, grupa CREDO kā arī pēc krāšņā svētku salūta notiks balle ar grupu “RR-band”.

Neaizmirstot par mazajiem svētku svinētājiem, Maija parkā gaidīs atrakcijas, aktivitātes un pārsteigumi bērniem un jauniešiem.

Svētku izskaņa – svētdiena –, kā ierasts, noritēs sportiskā gaisotnē. Pirtsupītes graviņā notiks populārās “Zelta mopēda” motokrosa sacensības, tāpat Cēsīs norisināsies “Ghetto Games” spēles, Vienības laukumā notiks vasaras slēpju skrējiens, kā arī gaidāmas citas sportiskās aktivitātes, kur savas prasmes varēs pārbaudīt ikviens Cēsu pilsētas svētku svinētājs.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Top